Ako ošetrovať nechty arganovým olejom

kúpeľ nechtových lôžok v arganovom oleji

Na naše nechty často zabúdame. Zdravé nechty sú nielen ozdobou naších rúk, ale zároveň chránia meké časti naších prstov. Pritom mať zdravé nechty je s arganovým olejom tak jednoduché.

Krehké a lámavé nechty: Potrite si povrch nechtov niekoľkými kvapkami arganového oleja. Nechajte chvíľku pôsobiť a potom rozotrite zvyšný olej po rukách. Opakujte 1-2x týždenne.

Zádery a suchá pokožka v okolí nechtov: Do malej myštičky si dajte lyžičku BIO arganového oleja, niekoľko kvapiek (3-8) z čerstvého citróna. V tejto zmesi si postupne máčajte prsty a masírujte. Procedúra by mala trvať 5-10min, kým nepocítite že pokožka je hytratovaná a zmekčená.Následne odstránte a upravte prebytočnú pokožku z okolia nechtov. Procedúru opakujte podľa potreby, aspoň 1x za mesiac.

Kúpeľ pre nechty: Ak máte dostatok arganového oleja, možete si urobiť pre nechty kúpeľ. Na dva dieliky arganového oleja dáte pol dielika citrónovej štavy. Máčajte nechty v kúpeli 10min - počas kúpeľa jemne pohybujte prstami. Potom premasírujte každý nechet a jeho lôko.Zvyšky emulzie môžete rozotrieť po rukách. Ak je to potrebné, upravte a odstránte prebytočnú pokožku v okolí nechtov.

Plieseň na nechtoch: Ak máte problém s plesňou nechtov je vhodné najskôr plieseň preliečiť, až potom aplikovať arganový olej. Ak uprednostňujete prírodné prípravky, pomože Vám éterický olej tea tree extra a nimbový olej. Zmiešajte jedne dieliky arganového oleja, jeden dielik nimbového oleja a stvrť dielika tea tree extra. Zmes premiešajte a vmasírujte na postihnuté miesta. Pred aplikáciou si overte na zápestí či nie ste alergický na nimbový olej. Odporúčame aplikovať na večer, pretože zmes mnohým nie príliš vábne vônia.

použite Arganový olej aj na Vašu pokožku