Ako ošetrovať pokožku tela a tváre arganovým olejom

Arganový olejArganový olej je vhodný pre všetky typy pokožky. Jeho priaznivé účinky ocenia ženy, muži, deti, teenegeri, ale aj penzisti. Pokožku chráni pred vonkajšími vplyvmi, vyživuje ju, navracia jej mladosť a žiarivosť.

Tvár a dekolt: Pár kvapiek oleja vmasírujte na očistenú pokožku tváre, krku a dekoltu až do úplného vstrebania. Jemnými krúživými pohybmi začnite uprostred čela, pokračujte na  strany, potom od brady smerom k lícam až po uši. Olej môžete použiť ako náhradu za nočný krém alebo ako podklad pod denný krém. Pri primeranej aplikácii nezanecháva mastný film a rýchlo sa vstrebáva. Vašej pokožke vráti mladý prirodzený vzhľad. Celý účinok arganového oleja umocníte pridaním éterického oleja ruža.

Oči: Arganový olej je vhodný aj namiesto očného krému. Jednu kvapku arganového oleja jemne vmasírujte v oblasti pod okom. Najlepšie po očistení pleti pred spaním.

Celé telo: Na suchú pokožku na celom tele stačí naliať trocha arganového oleja do dlaní a rozotrieť po tele. Najlepšie po kúpeli. Pokožka sa už po prvom raze viditeľne zjemní a bude na dotyk hebkejšia. Veľmi suché časti pokožky ešte dodatočne premasírujte niekoľkými kvapkami oleja. Olej vmasírujte po kvapkách. 

V tehotenstve: Jeho priaznivé účinky oceníte pri výrazných zmenách na váhe najmä v tehotenstve, kedy pokožka Vášho bruška dostáva naozaj zabrať. Každodenným masírovaním bruška arganovým olejom výrazne znížite riziko vzniku strií.

Strie: Vďaka vysokému obsahu vitamín E a dalších účinných látok pomáha arganový olej pri regenerácií buniek. Zjemňuje už existujúce strie a zabraňuje vzniku nových. Pravidelne masírujte rizikové partie niekoľkými kvapkami arganového oleja.

Pokožka rúk: Jednoducho raz za deň rozotriete 1-2 kvapky arganového oleja v dlaniach. Vráti pokožke pevnosť a ruky budú jemné na dotyk. Do arganového oleja si môžete pridať Váš obľúbený éterický olej. Ak si masírujte arganovým olejom iné partie tela, prebytočný olej jednoducho rozotrite na ruky, čím doprajete starostlivosť aj svojím rukám.

Preležaniny, popáleniny, akné, lupienka, atopický ekzém: Niekoľkokrát denne vmasírujeme malé množstvo arganového oleja na postihnuté miesta. Antiseptický a regeneračný účinok arganového oleja sa prejaví už po pár dňoch. Pri popáleninách možno arganový olej aplikovať až keď začne proces tvorby novej pokožky. Nikdy neaplikujte olej na čerstvú popáleninu.

použite Arganový olej aj na svoje nechty a vlasy